foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w konkursie gadki kurpiowskiej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych. Wydarzenie miało miejsce 5 marca 2024 r.

Uczestnicy przedstawiali opowiadania z życia Kurpiów, posługując się gwarą kurpiowską. Rywalizacja była zacięta, ponieważ do konkursu zgłosiło się 42 wykonawców z różnych szkół. Nasze uczennice z klasy VIa - Paulina Krzynowek i Oliwia Sawicka, zostały wyróżnione w kategorii wiekowej od 13 do 18 lat. Marcin Sawicki z klasy Ib otrzymał nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom gadek za trud i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu. Cieszymy się, że pielęgnujecie dziedzictwo kulturowe Kurpiów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia z wydarzenia w naszej szkolnej galerii.

/mz/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved