foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Drodzy Rodzice, Uczniowie,

nasza szkoła otrzymała dofinansowanie i uczestniczy w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0” realizowanym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury.

Programem zostały objęte w szkole zarówno oddziały przedszkolne jak i biblioteka. Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, w tym audiobooków, a także na realizację działań promujących czytelnictwo tj. organizację spotkań autorskich czy konkursów czytelniczych i literackich.

Przypominamy, że nasi uczniowie wzięli już udział w spotkaniu z Jackiem Łapińskim – pisarzem, pasjonatem psychologii pozytywnej. W niedługim czasie planowane jest spotkanie Małgorzatą Karolina Piekarską – autorką popularnej książki dla młodzieży „Klasa pani Czajki” oraz Zofią Stanecką – autorką serii książek o Basi czy książek do serii „Czytam sobie”.

Wyrażamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozwoju zainteresowania książką samą w sobie, a tym samym do rozwijania pięknej pasji poznawania świata i ludzi.

/kr/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved